Home / Kozmetika  / Beauty poradňa Aleny Kimlovej – GERnétic

Beauty poradňa Aleny Kimlovej – GERnétic

Je nutné pravidelne používať denný krém?   Denné krémy sú dôležitou súčasťou základnej pravidelnej starostlivosti. Očakávame od nich ochranu pred vonkajším prostredím, ako je vietor, mráz, znečistené ovzdušie. Neoddeliteľnou súčasťou účinných zložiek musí byť samozrejme aj UV

Je nutné pravidelne používať denný krém?

 

Denné krémy sú dôležitou súčasťou základnej pravidelnej starostlivosti. Očakávame od nich ochranu pred vonkajším prostredím, ako je vietor, mráz, znečistené ovzdušie. Neoddeliteľnou súčasťou účinných zložiek musí byť samozrejme aj UV filter. Výška UV filtra sa v denných krémoch pohybuje v rozmedzí SPF 5-7. Je pre pokožku veľmi dôležitý, pretože obmedzuje výskyt voľných radikálov, ktoré vznikajú kvôli slnečnému žiareniu. Počas bežného pracovného dňa, kedy sa na slniečku až toľko nepohybujeme, je UV filter v dennom kréme postačujúci, no ak sa budeme vystavovať slnku dlhšiu dobu, musíme už siahnuť po prípravku s vyšším faktorom.

Od denných krémov očakávame aj zjednotenie pokožky a jej prípravu na nalíčenie. Nemali by nás teda obťažovať nepríjemnou konzistenciou, mali by sa dobre vstrebávať a vytvárať na pleti príjemný pocit. Preto musíme pri výbere denného krému vždy riešiť typ našej pleti.

Väčšina denných krémov nesie aj prívlastok „hydratačný“. Neznamená to však, že z krému preniká do pokožky voda a hydratuje ju, ale naopak. Krém obsahuje aktívne zložky, ktoré priťahujú vodu z hlbších vrstiev kože, a tým dochádza k hydratácii jej povrchu. Zásobárňou vody pre povrch pokožky je stredná vrstva kože, tzv. zamša. Dostatok vody v tejto vrstve priamo závisí od dobre hydratovaného organizmu. Preto, ak chceme mať dobre hydratovanú pokožku, je nevyhnutné dodržiavať pitný režim.

 

Denné krémy môžu okrem ochrany a hydratácie obsahovať aj ďalšie účinné zložky, ktoré budú pokožke prospievať. Ide napríklad o rôzne vitamíny, ktoré dodajú bunkám kože stimulačné impulzy a oživenie. Aby si pokožka zachovala vitalitu a živosť, sú zásadné aj výživné a regeneračné zložky. Predovšetkým u veľmi zrelej a starnúcej pleti nestačí dodanie týchto zložiek iba v nočnom regeneračnom kréme, ale pokožku treba vyživovať a regenerovať aj počas dňa. Výborným krémom s regeneračnou zložkou, ktorá sa získava z morských surovín, je napríklad prípravok Base De Jour Marine. Krém je zľahka parfumovaný sviežou morskou vôňou, dobre sa vstrebáva, dodáva pokožke potrebné minerály a zlepšuje celkovú štruktúru pleti. Je vhodný pre suchú a zmiešanú pleť.

 

Ak máte pocit, že je vaša pokožka unavená a málo okysličená, ak ste silný fajčiar alebo pracujete vo veľmi znečistenom prostredí, siahnite po dennom kréme Ger Oxy. Pozitívne zmeny na pokožke budete vnímať veľmi skoro, pretože krém zabezpečuje lepšiu mikrocirkuláciu krvi a podporuje väzbu kyslíka v pokožke. V krátkej dobe prináša príjemné oživenie a vitalitu. Krém je vhodný pre všetky typy pleti. Regeneračné bambucké maslo a vyživujúci mandľový olej nájdete v dennom kréme Tropo Plus. Dokonale pripraví vašu pleť na nalíčenie, pôsobí proti prípadnej alergizácii na líčidlá a ochráni pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi. Je určený pre suchú a zmiešanú pokožku. Ak si chcete zachovať dlhodobo zdravú a krásnu pleť, potom by sa mal denný ochranný krém stať pravidelnou súčasťou vašej rannej starostlivosti.

 

Chcete sa stať Gerneticienne – zaregistrujte sa na www.gernetic.sk