Home / Kozmetika  / Ako mať pod rúškom zdravú a krásnu pleť

Ako mať pod rúškom zdravú a krásnu pleť

Vyrážky, podráždenie, začervenanie či svrbenie. Nosenie rúška zaťažuje našu citlivú pleť. Môže spôsobiť kožné problémy alebo zhoršiť tie existujúce. Doprajte jej dostatok času na oddych a kozmetiku, ktorá ju zachová zdravú a krásnu!   Čo môže spôsobiť nosenie rúška? Hodiny

Vyrážky, podráždenie, začervenanie či svrbenie. Nosenie rúška zaťažuje našu citlivú pleť. Môže spôsobiť kožné problémy alebo zhoršiť tie existujúce. Doprajte jej dostatok času na oddych a kozmetiku, ktorá ju zachová zdravú a krásnu!

 

Čo môže spôsobiť nosenie rúška?

Hodiny s rúškom na tvári si vyberajú svoju daň. V lepšom prípade navodia pocit nepohodlia a nerovnováhy. Ak však zápasíte s kožnými problémami, s akné, suchou či citlivou pokožkou, je pravdepodobné, že budete v dôsledku intenzívneho nosenia rúška trpieť.

Pokožke v oblasti úst sa nepáči byť dlhodobo prekrytá, pretože je nedostatočne okysličená. Dýchaním rúško naparujeme, a tak je pleť konfrontovaná s vlhším a teplejším prostredím, na aké bola zvyknutá. Teplo otvára póry a tie sa zanášajú. Spôsobujú tak výskyt komedónov a vyrážok. Okrem toho neustále trenie rúška o kožu môže spôsobiť tzv. mechanické akné. Objavuje sa tiež začervenanie, suchosť a svrbenie.

 

Ako ochránite pokožku pod rúškom?

Najvhodnejšie je bavlnené rúško, ktoré pravidelne periete a žehlíte. Vzdajte sa mejkapu. Väčšinu tváre vám predsa zakrýva kus látky. Vyhnite sa mastným krémom, pretože pleť zbytočne zaťažia a upchajú póry. Medzi aplikáciou krému a nasadením rúška dodržte minimálne 15-minútový časový odstup. Po príchode domov doprajte koži voľno a rúško odložte. Pokožku dôkladne vyčistite a ošetrite. Institut Esthederm ponúka odpovede na potreby každej pleti. Či už ide o hydratáciu, okysličenie, osvieženie alebo omladenie.

 

Čistenie je základ

Rúško môže chrániť pred vonkajším znečistením. Maz a pot hromadiaci sa pod ním však upcháva póry a pleť zadúša. Pokožku je preto nutné dôkladne vyčistiť pomocou jemných a nekomedogénnych prípravkov.

Na každý typ pleti, aj tú najcitlivejšiu, použite upokojujúce čistiace mlieko a upokojujúce čistiace tonikum Osmoclean. Oslobodia ju od nečistôt a upokoja. Pamätajte, že umývanie tváre vodou z vodovodu, ktorá je v oblastiach s vyšším výskytom koronavírusu viac chlórovaná, sa neodporúča. Odporúčame vodu prefiltrovať, aby nebola tvrdá. Takto upravená je totiž oveľa šetrnejšia k problematickej pleti. Ak máte mastnú pleť a chcete pokračovať v čistení vodou, vsaďte na čistiacu purifikačnú penu z rady Osmoclean. Po opláchnutí použite krém hydratačný krém, podľa typu pleti.

 

Choďte do hĺbky

Odborníci z Esthederm odporúčajú staviť dvakrát týždenne na dvojstupňovú metódu čistenia pleti. Osmo Cellular Care Deep Pore Cleanser a Lightening Buffing Mask pracujú v harmónii s prirodzeným ekosystémom pokožky. Z pleti eliminujú škodlivú flóru, ale zároveň podporujú prospešnú flóru. Pokožku tak učia, ako si udržať rovnováhu a chrániť sa pred nepriaznivými vplyvmi z okolia. Hĺbkové čistenie pórov a jemné odstránenie nedokonalostí z povrchu pleti je rituál, ktorý vám zaberie len pár minút z týždňa, no pomôže k dokonalej čistote vašej pleti.

 

Kompenzujte nedostatok kyslíka

Ak ho má pokožka málo, vädne. Našťastie je tu hmla Cellular Water Mist, ktorá obnoví okysličenie buniek a dodá minerálnu soľ na zlepšenie ich metabolizmu. Na pokožku pôsobí ako „živá voda“ a je tak zdrojom jej vitality.  Nastriekajte si ju na tvár vždy, keď si počas dňa zložíte rúško. Pred jeho opätovným nasadením pokožku dôkladne osušte. Zvyšky celulárnej vodnej hmly vklepte končekmi prstov, zvýšite tak prekrvenie pokožky.

 

Doprajte jej komfort

Pokožka namáhaná nosením rúška vyžaduje prípravok s upokojujúcou, nemastnou a nekomedogénnou textúrou. Skvelou voľbou sú séra, pretože napravia škody a pleť zásobia vodou. Môžete ich doplniť ľahkými krémami a gélmi ako Cellular Water Gel či Pure System Cream.

Ráno naneste na pleť Hyaluronic Intensive Serum, ktoré jej dodá intenzívnejšiu hydratáciu vďaka biomimetickej molekule kyseliny hyalurónovej. Večer si pokožka žiada regeneráciu, a tak použije intenzívny Hyaluronic Intensive Cream, ktorý v pleti pôsobí ako zásobáreň vody. Obsahuje patentovaný komplex troch typov molekuly kyseliny hyalurónovej, ktoré prenikajú do jednotlivých vrstiev kože, a tak okrem hydratácie obnovujú aj jej hustotu. Akútne dehydratovaná, smädná pleť je tak konečne napitá. Raz alebo dvakrát týždenne siahnite po Hyaluronic Intensive mask. Trápi vás začervenaná a citlivá koža? Upokojte ju pomocou Calming Biomimetic Cream.

 

Ako sa starať o pleť s nedokonalosťami?

Nosenie rúška dokáže stav dospelej pleti so sklonmi k akné mimoriadne zhoršiť. Aj preto by sme si ho mali meniť niekoľkokrát za deň.

Maskné je stav kože spôsobený dlhodobým nosením ochrany úst a nosa. Je najčastejším typom tzv. acne mechanica – mechanického akné.

To nesúvisí s hormónmi ani s genetikou, ale je vyvolané nadmerným tlakom, teplom a trením rúška o pokožku. Ak k tomu pripočítame zlý prístup vzduchu, vlhko z dýchania a potenia, vznikajú pod rúškom ideálne podmienky na množenie mikróbov a upchávanie pórov. Drobné trhlinky spôsobené trením rúška o tvár uľahčujú prenikanie nečistôt a baktérií do kože. Póry sa zanášajú a na koži sa vytvárajú rôzne formy akné od nenápadných vyrážok a čiernych bodiek až po závažnejšie cystické akné.

Esthederm však prichádza s prírodnou zložkou propolis, ktorá slúži na prevenciu a liečbu akné. Jeho upokojujúci, antibakteriálny a hojivý účinok plne akceptuje potreby podráždenej pleti. Je bohatý na antioxidanty a posilňuje schopnosť pokožky bojovať proti nedokonalostiam. Ak ju chcete pripraviť na nosenie masky, očistite ju čistiacou penou Purity cleansing foam a následne nabuďte spomínanou Cellular Water Mist. Cez deň je na aknóznu pleť vhodné používať Cellular water gel alebo Pure System. Večer jej doprajte regeneráciu a čas na hojenie pomocou Propolis Intensive Cream. Ten pôsobí na mastnú a problematickú pleť čistiaco, protizápalovo, upokojujúco a hojivo. Na lokálne ošetrenie nedokonalostí použite vysoko koncentrované sérum PROPOLIS. Aplikujte na vyrážku a nechajte pôsobiť hneď v zárodku.

 

Ako sa postarať o starnúcu pleť?

Pokožku očistite pomocou hydratačného čistiaceho mlieka Osmoclean. Jemná komfortná textúra z pleti jemne a dôkladne odstraňuje nečistoty a make-up. Rešpektuje prirodzenú flóru pokožky. Potom naneste sérum, ktoré pomáha udržať správnu úroveň hydratácie v pokožke a vyhladzuje jemné linky. Doporučujeme Derm Repair sérum, alebo Excellage serum. Ak nosíte okuliare a rúško, zvoľte Intensive Hyaluronic Eye Contour s gélovou textúrou. Zabráni opuchu, ku ktorému môže dôjsť v dôsledku zaparenia. V opačnom prípade použite prípravky na zmiernenie prejavov starnutia pleti okolo očí. Siahnite po starostlivosti o očné kontúry Active Repair eye contour care či Excellage eye contour. Pre okamžité vypnutie unavenej pokožky, minimalizovanie tmavých kruhov a opuchov pod očami odporúčame trikrát do týždňa zaradiť do svojej beauty rutiny aj vypínacie očné náplaste LIFT&REPAIR.

 

www.institutesthederm.sk