Home / LNE_2_2020 online

Milé kolegyne, estetičky, kozmetičky!

Sme konfrontovaní so situáciou, ktorú v minulosti prežil málokto z nás. Panika, stres a obavy.

Niektorých strach sužuje natoľko, že neopúšťajú svoje domovy dobrovoľne. Sú však aj takí, ktorí v karanténe byť musia, keďže u nich vzniklo podozrenie, že patria medzi nakazených. Isté je, že každý situáciu zvláda odlišne.

Zostať ale dlhú dobu zavretý doma nemusí byť práve príjemné. Ak takéto opatrenia trvajú dlhšiu dobu, môže to mať aj negatívny vplyv na ľudskú psychiku. Podľa štúdie z roku 2019 v takýchto prípadoch môže pomôcť napríklad internet, konkrétne sociálne médiá.

Typické krátke interakcie, ako je jednoduchý komentár a „lajkovanie“ obsahu, sú síce spojené s rýchlym nárastom dopamínu, ide ale len o chvíľkové potešenie. Dlhšie a plnohodnotnejšie internetová korešpondencia tak môže byť hodnotnejšou náhradou za inak obvyklú osobnú komunikáciu. V časoch, ako je tento, tak paradoxne technológia nemusí byť zdrojom odtrhnutia od spoločenského života, ale naopak dobrým pomocníkom pre zotrvanie v ňom.

Situáciu nie je dobré zľahčovať, no na všetkom sa dá nájsť aspoň malé pozitívum. Ako poznamenal klinický psychológ Daniel Kotrč z ambulancie klinickej psychológie NEONYX v Žiline, karanténa nie je vždy len obmedzujúca. „Môže ľuďom umožňovať nájsť si chvíľu aj pre seba a svojich najbližších,“ vyzdvihol. Môžete spomaliť, rozprávať sa, pustiť si dobrú hudbu, čítať knihu, ktorú dlhú dobu odkladáte.

Denne sledujeme dianie okolo vzniknutej pandémie a pri pohľade na sociálne siete, už viac nevidíme porazené kozmetičky, ale tie, ktoré sa rozhodli odraziť a zdvihnúť hlavu a využiť výhody týchto „ťažkostí“, aby sa mohli vzdelávať, trénovať, utriediť si poznatky, užívať svoju rodinu, usporiadať svoje výklady, pripraviť a predvídať budúcnosť. A budúcnosť nás čaká!

Na dobu neobmedzenú Vám dávame k dispozícii online verziu magazínu Les nouvelles esthétiques a na stránke taktiež Vás budeme priebežne informovať o aktualitách, nových trendoch a pod.

Dobré čítanie 🙂

Ste skvelé!

Jozef a Ildikó „Drgoňovci“