Home / Kozmetika  / Ako na pigmentové škvrny?

Ako na pigmentové škvrny?

Koncom leta väčšinou dochádza k prehĺbeniu problémov s pigmentovými škvrnami. Aj pri skutočne zodpovednej ochrane pokožky pred UV žiarením dôjde počas slnečných mesiacov k hlbšiemu pigmentovaniu kože na miestach, ktoré sú na to náchylné. Bohužiaľ

Koncom leta väčšinou dochádza k prehĺbeniu problémov s pigmentovými škvrnami. Aj pri skutočne zodpovednej ochrane pokožky pred UV žiarením dôjde počas slnečných mesiacov k hlbšiemu pigmentovaniu kože na miestach, ktoré sú na to náchylné. Bohužiaľ neexistuje prípravok, ktorý pokožku ochráni na 100%. Na druhej strane je potrebné uvedomiť si, že 100% ochrana by zabraňovala syntetizácii vitamínu D, ktorý je pre nás životne dôležitý.

A ako čo najrýchlejšie pokožku rozjasniť a odstrániť pigmentové mapy a škvrny, alebo aspoň zjemniť ich výraznosť? V prvom rade sa musíme snažiť, aby pokožka mala dostatok všetkého, čo potrebuje na vyvážené fyziologické procesy. Kvalitný regeneračný krém je úplnou nevyhnutnosťou, rovnako ako dobrá hydratácia a ochrana pokožky. V záujme rýchlejšieho odstránenia nadbytočného pigmentu odporúčame niekoľko krokov s použitím prípravkov, s ktorými máme veľmi dobrú skúsenosť.

  1. Prvým krokom je použitie peelingov. Je vhodné kombinovať mechanický a enzymatický peeling.

Pravidelne raz za týždeň vykonávajte peeling pokožky prípravkom Ger Peel. Jemnými krúživými pohybmi pracujte na celej ošetrovanej ploche a zameriavajte sa na najviac pigmentované miesta. Peeling potom opláchnite vodou. Na osušenú pokožku potom aplikujte enzymatický peeling Lotion Aux Acides De Fleurs. Sérum na báze kvetinových kyselín do určitej miery naruší súdržnosť buniek v povrchovej vrstve pokožky a urýchli ďalšie odstraňovanie pigmentu. Oba prípravky pokožku krásne rozjasnia a uľahčia rýchlejšie a hlbšie prenikanie ďalších aktívnych látok. Je nutné, aby neskôr aplikované aktívne látky prenikli až do bazálnej vrstvy, kde sú uložené melanocyty – bunky, ktoré produkujú kožné farbivo.

  1. Po dokonalom vstrebaní enzymatického peelingu Lotion Aux Acides De Fleurs aplikujte na najtmavšie pigmentované miesta Sérum Dépigmentant a dobre zapracujte do úplného vstrebania séra. Aktívne látky utlmujú tvorbu kožného farbiva.
  2. Na celú ošetrovanú plochu naneste prípravok Crème Éclaircissante. Účinné zložky krému vyvažujú produkciu melanínu a postupne vyladia farbu pleti. Krém má navyše intenzívnu hydratačnú a regeneračnú schopnosť, ktorá napomáha vyrovnaniu ďalších fyziologických funkcií.

 

Sérum Dépigmentant a Crème Éclaircissante používajte pravidelne každé ráno alebo večer. V prípade veľmi výrazných pigmentových škvŕn je možné Crème Éclaircissante naniesť ráno aj večer. Peelingy vykonávame iba raz, najviac dvakrát týždenne.

A čo ruky?

Nepríjemné tmavé fliačiky sa často objavujú na chrbtoch rúk, pričom celkom isto ide o nepríjemnú záležitosť. Ruky namáhame aj častým umývaním, používaním rôznych dezinfekcií či iných chemikálií, koža je poškodzovaná aj slnečným žiarením. Významnú úlohu má aj rastúci vek, pretože koža sa regeneruje pomalšie. Ak chcete stav pokožky zlepšiť, môžete na tieto partie aplikovať spomínaný postup. Na dennú starostlivosť po umývaní rúk je vhodné použiť krém Manno, ktorý vďaka vysokému podielu výťažkov zo zeleného citrónu pomáha odstraňovať pigmentové škvrny. Ak pri ošetrení dodržíte správny postup, príjemné zmeny spozorujete už počas 2-3 týždňov.

Na urýchlenie procesu farebného zjednotenia pleti prospeje aj alginátová maska Peel Off Eclaircissant, o ktorú môžete požiadať kozmetičku v kozmetickom salóne GERnétic.

www.gernetic.sk