Home / Kozmetika  / WATERLESS BEAUTY PREBERÁ VEDENIE V PONUKE KRÁSY

WATERLESS BEAUTY PREBERÁ VEDENIE V PONUKE KRÁSY

Waterless beauty, alebo krása bez použitia vody, sa stáva lídrom v ponuke krásy. Tento prístup, ktorý minimalizuje alebo úplne eliminuje potrebu vody pri výrobe a použití kozmetických produktov, rýchlo získava na popularite. Tento trend je

Waterless beauty, alebo krása bez použitia vody, sa stáva lídrom v ponuke krásy. Tento prístup, ktorý minimalizuje alebo úplne eliminuje potrebu vody pri výrobe a použití kozmetických produktov, rýchlo získava na popularite. Tento trend je nielen ekologicky udržateľný, ale aj efektívny pri znižovaní vplyvu na životné prostredie, čo ho robí atraktívnou voľbou pre spotrebiteľov hľadajúcich udržateľné a zodpovedné možnosti krásy.

Ako teda začleniť koncept anhydrickej krásy do vášho inštitútu? Optimalizácia ošetrenia v kabíne, pevná kozmetika, hydroterapia bez ponorenia – waterless beauty preberá vedenie!

 

VYPOČÍTAJTE SI SVOJU VODNÚ STOPU A OPTIMALIZUJTE SVOJE ZARIADENIE

Určite si svoju vodnú stopu a zistite, koľko vody váš salón spotrebuje, aby ste mohli hľadať spôsoby, ako ju znížiť. Tento proces nielenže pomôže šetriť drahocenný zdroj, ale môže tiež zlepšiť efektivitu a udržateľnosť vášho podnikania. Optimalizácia vašich zariadení a procesov môže zahŕňať zavedenie waterless beauty techník, ako sú sušené alebo pevné formy kozmetiky a nevodné metódy čistenia a ošetrenia.

Norma ISO 14046 definuje, vypočítava a vysvetľuje dôležitosť vodnej stopy. Táto analýza odhaľuje skrytú spotrebu vody pri každej operačnej činnosti a pri každom produkte používanom vo vašom zariadení. Cieľom je identifikovať miesta, kde dochádza k zbytočnému plytvaniu týmto cenným zdrojom, a tie služby, pri ktorých je použitie vody nevyhnutné, ale mohlo by byť lepšie spravované. Zhrnuté, potrebujete kvantifikovať:

– množstvo spotrebovanej a znečistenej vody na každom pracovisku: čistenie drobného náradia, oplachovanie ošetrení, manikúra, umývanie rúk pred každým ošetrením, vírivka, jacuzzi, sprcha s tryskami atď.,

– celkový objem vody obsiahnutý vo všetkých vašich kozmetických výrobkoch a čistiacich prostriedkoch používaných na čistenie vášho zariadenia.

– množstvo vody spotrebovanej na vedľajšie potreby správneho fungovania vašej firmy (káva, jedáleň, toalety, zavlažovanie zelene, fontány atď.).

 

K tomuto meraniu sú priradené faktory znečistenia a vodného stresu v závislosti od vašej lokality (dostupnosť vody, sezónnosť). ktoré môžete nájsť na vládnej webovej stránke Vigieau. Po zadaní adresy vášho zariadenia vám platforma vypíše obmedzenia týkajúce sa vody podľa závažnosti sucha (zalievanie, plnenie/vypúšťanie, vykonávanie prác, čerpanie). Tento prehľad zatiaľ nie je povinný a môže sa zdať zdĺhavý. Napriek tomu predstavuje nevyhnutný nástroj pre rozumnú správu vody vzhľadom na celosvetový nedostatok vody, ktorý ohlásili naši politici. Ako prvý krok môže stačiť identifikácia vodou náročných pracovísk vo vašom inštitúte. Toto vám umožní zaviesť niektoré opatrenia na obmedzenie vášho vodného dopadu a na zabezpečenie trvalosti vašej činnosti v prípade, že by boli zavedené prísne vodné obmedzenia

 

Je to naozaj užitočné?

 

Môže to znieť komplikovane, ak sa normy držíme doslova, ale je pomerne jednoduché urobiť prehľad vodných inštalácií a tak identifikovať miesta s vysokou spotrebou, aby sme pochopili, kde je možné ušetriť. Je dôležité mať to na pamäti, pretože tieto opatrenia by mohli vzhľadom na globálnu krízu nedostatku vody stať povinnými

JEDNODUCHÉ KROKY K EKOLOGICKEJ REKONŠTRUKCII VÁŠHO SALÓNU KRÁSY

Po vypracovaní bilancie máte k dispozícii viacero možností. Podobne ako pri súkromných domácnostiach, musíte skontrolovať tesnosť potrubí, toaliet a vodných zariadení.

Napríklad:

– Tečúci kohútik môže premárniť až 120 litrov vody za deň.

– Malé investície, ako sú ekoplaketky umiestnené v nádrži na splachovanie toalety, ktoré nevyžadujú žiadne úpravy vašej inštalácie, môžu znížiť vašu spotrebu vody o približne 40 %. Inštalácia dvojitého splachovacieho mechanizmu (3 alebo 6 litrov) môže ušetriť medzi 30 a 40 kubickými metrami vody ročne pre WC. Kohútiky s meniteľným prietokom alebo so zmesovačmi sú dobrými možnosťami na zamedzenie plytvania vodou. Rovnako, hydraulický tlak vo vašej inštalácii by nemal presiahnuť tri bary; ak je vyšší, dochádza k plytvaniu vodou.

– Pri telových zábaloch alebo iných telových ošetreniach, ak je sprcha nevyhnutná, odporúča sa inštalácia úsporných sprchových hlavíc. Tento systém pridáva do prietoku vzduch, čím zostáva množstvo vody nezmenené, ale znižuje sa o 50 % množstvo vody spotrebovanej pri sprchovaní.

– Niektoré salóny krásy prijímajú radikálnejšie stratégie, ako napríklad nahrádzanie svojich hydroterapeutických zariadení suchými ošetreniami (zábal bez oplachovania, suchý peeling, tradičná masáž olejom, infračervená sauna namiesto parnej sauny…). Pre iné je prítomnosť jacuzzi alebo bazéna rozhodujúca pre kvalitu ich služieb. Preto pri ekologických renováciách alebo stavbách týchto zariadení architekti implementujú opatrenia pre rozumnú správu vody: recyklácia šedých vôd pre splachovanie toaliet, využitie dažďovej vody pre bazény a uzavretý obvod pre sprchy.

 

MANAŽMENT BIELIZNE: PRÁČKA BEZ VODY

 

Ako dobre viete, najväčším spotrebiteľom vody v salóne krásy je práčovňa. Skutočne, bielizeň musí byť vymenená pre každú zákazníčku z hygienických dôvodov. Preto by materiál vašich uterákov, plachiet mal spĺňať nasledujúce kritériá:

– byť veľmi savý,

– ľahko sa sušiť,

– byť vyrobený z vlákna, ktorého pestovanie nevyžaduje vysokú spotrebu vody (ako napríklad ľan alebo konope).

 

Naše odporúčania

– Vyberajte si ľahké a/alebo rozmerovo menšie oblečenie, aby ste ušetrili pracie cykly, a používajte krátke cykly.

– Denne zvyšujte povedomie svojich zamestnancov a zákazníkov, aby mohli postupne a ľahko zavádzať tieto malé gestá, ktoré šetria planétu: nepreháňajte množstvo pracieho prostriedku, aby ste obmedzili vodu na plákanie a znížili znečistenie odpadových vôd. Vyhnite sa predpieraniu, ak na oblečení nie sú škvrny, starajte sa o práčku a pravidelne odstraňujte vodný kameň z domácich spotrebičov, aby ste zachovali ich čistiaci výkon. Každý sa musí zaviazať k zníženiu plytvania vodou: písomné informácie o množstve vody spotrebovanej na jeden prací cyklus, plagáty s indikátorom vody, obmedzené alebo na požiadanie poskytované osušky.

Nové technológie v budúcnosti umožnia prať oblečenie bez vody a pracieho prostriedku, čím sa ušetrí 50 až 100 litrov na jeden cyklus. Kórejské laboratórium LG vyvíja práčku, ktorá využíva stlačený a chladený oxid uhličitý. Takto skvapalnený účinnejšie odstraňuje škvrny a čistí oblečenie.

 

KOZMETIKA BEZ VODY V SALÓNE KRÁSY: VÝHODA PRE VŠETKY TYPY PLETI A SPRÁVU VAŠICH OBJEDNÁVOK

 

Nové generácie formulácií: koncentrovanejšie a efektívnejšie

Nahrádzanie tradičných kozmetických produktov anhydrickými výrobkami môže síce spôsobiť zlom v pravidlách pre starostlivosť o pleť v kabínke, ale tiež maximalizuje výsledky na koži. Waterfree kozmetika je koncentrovanejšia na účinné látky a preto efektívnejšia. Konvenčný krém je zložený zo 60 až 80 % sterilnej vody. Ak táto voda nie je minerálna, z prameňa alebo z kvetového hydrolátu, nepridáva vášmu produktu žiadne vlastnosti. Formulátor teda nahrádza túto vodu veľkým množstvom aktívnych zložiek pre epidermu. Textúry nabitý voskami, olejmi a maslami sú zamatové, obklopujúce a bohaté na živiny ako esenciálne omega mastné kyseliny, steroly a vitamíny. Tieto látky sú kľúčové pre posilnenie kožnej bariéry. Zanechávajú tkanivá upokojené a obnovené.

Mastná a zmiešaná pleť je vyvážená a zmatnená vďaka ryžovému prášku, mrkvovému oleju, rastlinnému skvalénu, gélu z aloe vera, slimačiemu mucínu, výťažkom z morských rias, probiotikám a ďalším látkam. Je to tiež príležitosť ponúknuť kozmetické technológie, ako sú napríklad LED masky. Tie dokonale zapadajú do filozofie waterfree a nahrádzajú masku na báze vody, ktorú možno opláchnuť.

Minimalistické vzorce tolerované vašimi zákazníkmi, vami a planétou

Anhydrické (bezvodé) kozmetické produkty často obsahujú minimálne formuly, ktoré sú šetrné k mikrobiómu. Nevyžadujú si veľa alebo vôbec žiadne konzervačné látky. Voda je totiž hlavným nosičom rastu mikroorganizmov v kozmetike. Okrem toho, že konzervačné látky môžu spôsobiť alergie alebo podráždenia, nerobia rozdiel medzi patogénnymi baktériami a zdravými baktériami kožnej flóry. Formuly bez vody sú často tiež bez farbív a parfumácie. Ako kozmetička, ktorá je dennodenne v priamom kontakte s týmito alergizujúcimi látkami, je pre vás toto riešenie spôsobom, ako sa chrániť pred kožnými problémami, ako je ekzém, ktoré môžu výrazne sťažiť vykonávanie vašich masáží a ďalších estetických procedúr. V neposlednom rade sú rastlinné účinné látky v bezvodej kozmetike biologicky odbúrateľné a pestované v súlade s udržateľnými postupmi hospodárenia s vodou a pôdou, a to najmä od značiek, ktoré sa hlásia k prirodzenosti, ekologickému poľnohospodárstvu, permakultúre a udržateľnosti. To je ďalší dôležitý argument. Svojim zákazníkom môžete ponúknuť angažovaný, zdravý kozmetický sortiment bez pesticídov a chemických hnojív, ktorý chráni ich zdravie a znižuje ekologickú stopu.

 

Kozmetika bez vody: úspora času a peňazí

Bezvodá kozmetika je koncentrovanejšia. Na dosiahnutie rovnakých výsledkov na pleti je potrebných menej výrobkov. Takže použijete o polovicu menej starostlivosti o pleť. Tuhé látky alebo prášky vydržia oveľa dlhšie, pretože ich suroviny sú menej citlivé na mikrobiálnu kontamináciu, svetlo alebo zmeny teploty. Dátumy minimálnej trvanlivosti alebo pauzy (doby po otvorení) už nie sú také krátke. Objednávky, ktoré sú menej časté, sa realizujú v väčších množstvách. To zjednodušuje správu vašich zásob a šetrí čas, ktorý môžete využiť na poskytovanie vašich služieb.

 

Krása bez vody, od brazílskej krásy nôh po ruskú suchú manikúru

Protokol nahrádza tradičný vodný kúpeľ nôh krémovým kúpeľom trvajúcim niekoľko minút v jednorazovej papučke. Chodidlo sa potom masíruje cez jednorazovú papuču. Koniec sa odstrihne, aby bolo možné ošetriť kožičku a iné nerovnosti na prstoch. Na záver jednoducho vmasírujete prebytočný krém. Mozole sa zmäkčia zábalom hydratačnej emulzie. Existuje podobná verzia pre ruky vo forme rukavíc.

Mnohé kozmetické salóny zaviedli manikúru bez vody, pretože ponúka mnoho výhod:

– zníženie množstva použitej vody a ekologický návrh pre ekologických spotrebiteľov nechtových služieb,

– lepšie držanie laku (namočené nechty absorbujú malé množstvo vody a rozširujú sa. O niekoľko hodín neskôr sa opäť objaví ich prirodzená tuhosť a film laku sa posunie, čím sa zníži jeho priľnavosť),

– suchá manikúra je hygienickejšia (voda napriek hygienickým opatreniam podporuje rast mikroorganizmov).

 

Nová generácia suchej hydroterapie

Pripomíname, že balneoterapeutický kúpeľ spotrebuje približne 200 litrov vody na 20-minútové sedenie. Vzhľadom na túto nadmernú spotrebu mnohé prevádzky investujú do zariadení s nižšou spotrebou vody, aby pomohli nadšencom hydroterapie zmeniť spôsob myslenia. Suchý alebo plávajúci kúpeľ je odvážny, odlišný, autonómny, ale nesporne relaxačný spôsob ponorenia sa do vody, ktorý podporuje koncept „suchej kúpeľnej miestnosti“. Hydromasážny stôl Hydrojet Wellness & Therapy sa dokonale hodí do centra bez vody. Výrazne znižuje spotrebu vody bez toho, aby ste sa vzdali jej výhod a zmyslovosti. Jeho patentovaná technológia si už získala mnohé inštitúty, hotely a praktických lekárov, ako sú fyzioterapeuti a osteopati. Voda ohriata na 31 až 35 stupňov cirkuluje pod stolom. Vďaka pulzným eliptickým kompresným a dekompresným tryskám masíruje telo klienta, či už je oblečený alebo nie, bez akéhokoľvek ponorenia.

Tento prístroj je dokonalým kompromisom medzi racionálnym hospodárením s vodou, kvalitnými službami a optimalizáciou pohody, ktorú poskytuje hydroterapia. Stôl stačí naplniť 300 litrami vody len jedenkrát.

*

 

Krása bez vody nie je trend, ktorý treba nasledovať, je to smer, ktorým sa treba uberať. Tento prístup postupne mení návyky milovníkov vody bez toho, aby sa ľudia cítili previnilo. Znovu definuje cestu krásy a pohody pomocou nových, prírodných a účinných výrobkov. Zároveň optimalizuje vaše účtovné náklady a predovšetkým poskytuje záložný plán v prípade vládou zavedených obmedzení spotreby vody.