Home / Kozmetika  / Súťaž Hvězda GERnétic Česko a Hviezda GERnétic Slovensko pozná víťazky svojho tretieho ročníka

Súťaž Hvězda GERnétic Česko a Hviezda GERnétic Slovensko pozná víťazky svojho tretieho ročníka

Už tretíkrát firma LK SERVIS, zastúpenie francúzskej kozmetickej značky GERnétic pre ČR a SR, vyhlásila súťaž Hvězda GERnétic Česko a Hviezda GERnétic Slovensko. Poslaním súťaže je podporovať kozmetičky pracujúce so značkou GERnétic v ich podnikaní

Už tretíkrát firma LK SERVIS, zastúpenie francúzskej kozmetickej značky GERnétic pre ČR a SR, vyhlásila súťaž Hvězda GERnétic Česko a Hviezda GERnétic Slovensko. Poslaním súťaže je podporovať kozmetičky pracujúce so značkou GERnétic v ich podnikaní a profesijnom rozvoji. Slávnostné odovzdávanie cien sa uskutočnilo v rámci oslavy 25. výročia značky na českom trhu 21. septembra 2021 v pražskom Pavilóne Grébovka.

Podnikavé kozmetičky na ceste k novým výzvam:

Súťaž Hvězda GERnétic Česko a Hviezda GERnétic Slovensko pozná víťazky svojho tretieho ročníka

Tohtoročný ročník bol výnimočný, pretože bol súčasťou osláv štvrťstoročia pôsobenia GERnétic na českom trhu. „Pamätám si ako dnes, keď sme podpisovali zmluvu o zastúpení so zakladateľom GERnétic Dr. Albertom Laportom. Odvtedy budujeme renomé tejto výnimočnej kozmetiky tak, aby to bola pocta jej filozofii. Celých dvadsaťpäť rokov sa stále držíme hodnôt, ako je prirodzená krása, sebavedomie, zdravie, radosť a životná rovnováha robíme z nich životný štýl. Rozvíjame ich v dynamickom svete. Pre našich klientov predstavujú istotu, na ktorú sa môžu spoľahnúť. To by však nikdy nebolo možné bez našich kozmetičiek a spolupracovníkov. V rodine GERnétic máme nesmierne šikovné podnikateľky, ktoré si ocenenie zaslúžia. Sú príkladom a inšpiráciou nielen pre kolegyne, ale aj pre nás. A s touto myšlienkou súťaž pred piatimi rokmi vznikla,“ spomína Mgr. Ladislav Kavan, majiteľ LK SERVIS, hlavný porotca súťaže Hvězda/Hviezda GERnétic.

Súťaž Hvězda GERnétic Česko a Hviezda GERnétic Slovensko sa koná raz za dva roky a odráža aktuálne trendy v malom podnikaní aj vysoké nároky na odbornosť pracovníkov v oblasti kozmetických služieb. Adeptky absolvujú trojkolové hodnotenie, ktoré sleduje najrôznejšie aspekty ich práce – od motivácie cez odborné znalosti a ich aplikáciu, kreativitu, zázemie salónov až po komunikačné zručnosti. „Znalosti, podnikavosť, elán, láskavosť a proklientský prístup sú základom zážitkov GERnétic, zážitkov, kedy sa klienti skutočne oddajú relaxácii počas našich procedúr, a cítia, že sú v tých správnych rukách, v starostlivosti odborníčok, ktorým môžu plne dôverovať. Som rada, že sú naše Gerneticienne[1] sebavedomé a neboja sa ísť naproti nielen výzvam, ako je táto súťaž, ale aj svojim snom, hoci to mnohokrát vyžaduje obrovské nasadenie,“ podotýka Alena Kimlová, hlavná firemná kozmetička a školiteľka GERnétic, odborná porotkyňa súťaže Hvězda/Hviezda GERnétic.

[1] Gerneticienne je termín označujúci kozmetičku spolupracujúcu so značkou GERnétic, ktorá absolvovala systém odborného vzdelávania GERnétic a pravidelne prehlbuje svoje znalosti.

Kríza spôsobená koronavírusom bola pre živnostníkov v oblasti osobnej starostlivosti tvrdou skúškou. Tretí ročník súťaže Hvězda GERnétic Česko a Hviezda GERnétic Slovensko sa tak zameral aj na to, ako sa podarilo podnikateľkám túto náročnú dobu prekonať. „Témou budúcnosti je odolnosť vo všetkých svojich podobách. A to je tiež jeden z ďalších dôvodov, prečo bolo dôležité súťaž neodkladať. Náročné obdobie, ktoré pre služby pripravila pandémia koronavírusu, naše Gerneticienne prekonávali s obrovskou odvahou, energiou, optimizmom. Boli veľmi kreatívne a naučili sa pracovať úplne novým spôsobom, aby svojim klientkam zostali nablízku napriek tomu, že salóny boli zatvorené,“ vyzdvihuje Ing. Andrea Trčková, výkonná riaditeľka značky GERnétic pre ČR a SR, hlavná porotkyňa súťaže Hvězda/Hviezda GERnétic.

 

A ako vnímajú súťaž samotné Gerneticienne? Na to odpovedá Ing. Mgr. Slávka Gajarská, majiteľka Partnerského salónu GERnétic v Trnave, ocenená v kategórii Príklady dobrej praxe s podtitulom Zmena v mojom salóne znamená úspech: „Z môjho pohľadu bude tohtoročná Hviezda GERnétic veľkým hnacím motorom pre kozmetičky, ktoré svoju prácu neopustili a denne bojujú o svoje zákazníčky. Covid-19 priniesol nové momenty aj v našej práci, nové výzvy, ale aj nové brzdy.  Práve teraz je zviditeľnenie veľmi dôležité pre ďalší chod našich salónov.

Čo kozmetičkám pomáhalo prekonávať náročné obdobie pandémie, zhŕňa Mgr. Iva Kleinerová, ktorá vlastní Partnerský salón GERnétic v Hradci Králové a získala ocenenie v kategórii Príklady dobrej praxe s podtitulom Zmena v mojom salóne znamená úspech: „Kontakt a konzultácie s klientkami boli pre mňa svetlom na konci tunela. Poskytovať starostlivosť aspoň takto bolo pre mňa dôležité. S klientkami sme sa mohli povzbudiť a motivovať. Veľmi sa to zúročilo na štarte pri otvorení salónov. Bolo potom jednoduché nadviazať a začať tam, kde sme skončili. Bol to priestor si veci dopredu premyslieť, pripraviť sa, dohľadať, naštudovať a vedomosti tak prehĺbiť a previazať.

 

Gerneticienne v roku 2020 a 2021 hľadali nové formy komunikácie so širokou verejnosťou. V ich praxi sa na vzostup dostali sociálne siete. Prínos hodnotí Sylvia Šulíková, majiteľka kozmetického salónu v Bratislave, ktorá zo súťaže vzišla ako Absolútna víťazka pre Slovensko a ovládla aj kategóriu Komunikácia salónu s podtitulom Viem, ako na to, aby ma bolo vidieť: „Do povedomia verejnosti sa dostávam hlavne cez Instagram, Facebook, ale aj cez médiá. Prednedávnom som sa umiestnila aj v súťaži krásy MISS SLOVENSKO 2021, ktorá mi pomohla zviditeľniť moje podnikanie aj salón. Klientela mi veľmi narástla a už teraz mám veľmi veľa nových a spokojných zákazníkov. Pre mňa dnešný svet internetu neuveriteľne pomáha ľuďom, ktorí podnikajú, pretože ich 90 % už trávi svoj čas na telefóne. Je to skvelá príležitosť využiť sociálne siete vo svoj prospech.

 

Podľa Michaely Roháčkovej, Absolútnej víťazky súťaže pre ČR, ktorá prevádzkuje Partnerský salón GERnétic vo Velkom Přítočne v okrese Kladno, bolo kľúčom k udržaniu priazne klientok posilňovanie vzájomných vzťahov hrejivým slovom: „Po celú dobu koronavírusu som s nimi bola v kontakte. Každej som písala osobnú správu a zaujímala sa, ako sa jej darí. Zároveň sme pravidelne konzultovali stav pleti, dostatok prípravkov a ich doplňovanie pre domácu starostlivosť. Neustále sme tiež každý mesiac posúvali termíny návštevy salónu s nádejou, že bude lepšie. Moje klientky sú skvelé a všetky sa mi vrátili. Trúfam si povedať, že zlá doba preverila a posilnila naše vzťahy.

Štruktúra súťaže a počet ocenení je rovnaký pre Českú aj Slovenskú republiku. Ceny boli udelené v štyroch špecifických kategóriách, ďalej boli vyhlásené Absolútne víťazky a odovzdané boli tiež Mimoriadne ceny za prínos pre kozmetiku GERnétic. Rozšírili sa tiež rady Gerneticienne, ktoré vstúpili do Siene slávy GERnétic, za Česko aj za Slovensko. 

 

 

Tabuľka ocenených v súťaži Hvězda GERnétic Česko a Hviezda GERnétic Slovensko v roku 202

KategóriaHvězda GERnétic

Česko 2021

 

Hviezda GERnétic Slovensko 2021

 

Absolútna víťazka súťaže

 

 

Michaela Roháčková, Partnerský salón GERnétic, Velké Přítočno u KladnaSylvia Šulíková, kozmetický salón, Bratislava
Cena za odborné znalosti GERnétic Som majster vo svojom odboreMgr. Simona Fleková, Partnerský salón GERnétic, BrnoIng. Miroslava Vigašová, Partnerský salón GERnétic, Banská Bystrica
Príklady dobrej praxe Zmena v mojom salóne znamená úspechMgr. Iva Kleinerová, Partnerský salón GERnétic, Hradec KrálovéIng. Mgr. Slávka Gajarská, Partnerský salón GERnétic, Trnava
Komunikácia salónu Viem, ako na to, aby ma bolo vidieťKateřina Vladyková, kozmetický salón, LiberecSylvia Šulíková, kozmetický salón, Bratislava
Podpora komunity Som súčasťou kozmetickej rodiny GerneticienneMartina Zítková, Partnerský salón GERnétic, TepliceMartina Kucháreková, kozmetický salón, Bratislava
Sieň slávy GERnéticAnna Polavková, kozmetický salón, Mníšek pod BrdyAnna Bučková, Partnerský salón GERnétic, Nové Mesto nad Váhom
Mimoriadna cena za prínos pre kozmetiku GERnétic Bohdana Havrdová, Partnerský salón GERnétic, Liberec

Eva Šišková, Partnerský salón GERnétic, Košice

ZA PODPORU SÚŤAŽE ĎAKUJEME:

 

Odbornej porote

  • Mgr. Ladislav Kavan (hlavný porotca)
  • Ing. Andrea Trčková (hlavná porotkyňa)
  • Alena Kimlová
  • Světlana Nejedlá
  • Ing. Eva Klánová
  • PhDr. Hana Profousová
  • PhDr. Eva Brixi-Šimková
  • Kateřina Šimková
  • Mgr. Ildikó Drgoňová
  • Alena Čabáková

 

Mediálnym partnerom

 

Partnerom

 

Viac informácií na:

www.gernetic.cz

www.gernetic.sk

www.facebook.com/GERnetic.cz

Staňte sa fanúšikmi kozmetiky GERnétic!

 

KOZMETIKA GERnétic

Francúzska kozmetika GERnétic poskytuje komplexný systém špičkovej starostlivosti o tvár, poprsie a telo. Je určená pre profesionálnu prácu kozmetičiek, kúpeľov a wellness štúdií a následnú každodennú domácu starostlivosť o pleť. GERnétic ponúka individuálne riešenie pre každého zákazníka. Spoločnosť Mgr. Ladislav Kavan – LK Servis, generálne zastúpenie francúzskej kozmetickej značky GERnétic pre ČR a SR, pôsobí na slovenskom trhu už od roku 2007.

Viac o kozmetike GERnétic na www.gernetic.sk