Home / Kozmetika  / GERnétic – Reštart pokožky zaťaženej nosením rúška

GERnétic – Reštart pokožky zaťaženej nosením rúška

Ach, to je úľava! Určite to všetci tak pociťujeme pri zložení rúška alebo respirátora z tváre. Voľne dýchame, na pokožku prúdi čerstvý vzduch, pleť sa nepotí. A najmä! Na pokožku netlačia žiadne gumičky, šnúrky či

Ach, to je úľava! Určite to všetci tak pociťujeme pri zložení rúška alebo respirátora z tváre. Voľne dýchame, na pokožku prúdi čerstvý vzduch, pleť sa nepotí. A najmä! Na pokožku netlačia žiadne gumičky, šnúrky či tesné okraje a nekrčia ju. Nebránia prirodzenému prúdeniu krvi a lymfy, nestláčajú tkanivo. Po každom nosení rúška si môžeme všimnúť rôzne otlaky, ktoré sú najviac badateľné okolo očí. Akoby tam pribúdalo ešte viac vrások, ako predtým.

Niekedy sa objavujú aj drobné opuchy a začervenanie, koža je na dotyk citlivá, komentuje Alena Kimlová, hlavná kozmetička GERnétic a dodáva: „Trvá dlho, kým sa pokožka vyrovná. Na citlivejšej pleti môžu otlaky vyvolať aj zvýšenú tvorbu pigmentových škvŕn. Preto to musíme rýchlo napraviť. Nielen naša práca, ale aj pokožka nutne potrebuje rýchly reštart. Očnému okoliu okamžite začnite venovať zvýšenú starostlivosť! Určite nestačí iba aplikovať denný a nočný krém. Siahnite po účinnejších produktoch, ktoré zabránia tomu, aby nové vrásky na pleti ostali natrvalo. S jemnou pleťou okolo očí ale musíme zaobchádzať veľmi citlivo.“

 

Všetky prípravky od kozmetiky GERnétic aplikujte na citlivú pokožku očného okolia iba ľahkým rozotrením a zapracujte jemným poklepávaním bruškami prstov. Táto automasáž podporí rýchlejšiu bunkovú výmenu a to pokožke veľmi prospeje. Ak budete mať čas, môžete vyskúšať aj jemnú masáž okolia očí, ale je oveľa výhodnejšie požiadať o túto mikromasáž svoju kozmetičku. Špecifické pohyby prstov sú zamerané na stimuláciu pokožky, povzbudia prúdenie krvi v kapilárach a lymfatický systém. Navyše sú veľmi príjemné. Dobre sa pri nich relaxuje a zaspáva. Absolvovanie mikromasážnej kúry výrazne zlepší stav pokožky okolo očí.

Na rannému oživenie pokožky v domácej starostlivosti odporúčam vyskúšať obľúbenú trojicu prípravkov – Gel Contour Yeux, Myo Myoso a Base De Jour Marine. Ochranný gél Gel Contour Yeux zabráni vzniku voľných radikálov a nových vrások, liftingový prípravok Myo Myoso dokáže vypnúť jemné svaly, ktoré sú upnuté do pokožky a pleť tak pekne vyhladí. To je dôležité pre vzhľad pokožky a najmä pre prijímanie výživných látok. Denný ochranný krém s výživnými zložkami Base De Jour Marine chráni pleť pred dehydratáciou a zároveň dodá unavenej pleti potrebné vitamíny a minerály. Zjasnenie pokožky nastáva okamžite. Večer skombinujte kvalitný nočný krém s regeneračným sérom, aby pokožka získala všetky látky, potrebné na revitalizáciu. Skvelé výsledky dosiahnete kombináciou krému Cytobi s aktívnym sérom Le Concentré Réparateur. Výživný koktail rýchlo podporí metabolické procesy buniek a pomôže pokožku spevniť. Pravidelná večerná aplikácia vyhladí vrásky a spevní pleť.

 

Aktívne sa starajte nielen o očné okolie, ale aj o celú tvár, krk a dekolt. Potením pod rúškom pleť trpela dehydratáciou a stratou minerálnych látok, ktorá sa spolu s potom z pokožky odplavujú. Pleti prospeje častejšia aplikácia špecifických masiek, ktoré minerály doplnia. Vyskúšajte morskú masku Masque Marin. Účinné látky sú získavané z morských surovín a pokožka ich dokáže veľmi rýchlo zužitkovať. Efekt oživenia, viditeľné zjasnenie a vypnutie nastáva okamžite. Masku je vhodné na unavenú pokožku aplikovať aspoň dvakrát do týždňa. Nanášajte ju vrátane očného okolia a pier. Ak máte pocit nedostatočnej hydratácie, aplikujte počas 4-5 po sebe idúcich dní hydratačnú masku Hydra Ger  a sérum Cells Life. Hydratačná kúra je veľmi účinná, pokožka pôsobí odpočinutým a energickým dojmom. Ak vaša pokožka reagovala na nosenie rúška výskytom ekzémov, erytémov, pupienkov alebo zápalov, navštívte svoju kozmetičku GERnétic a nechajte si pokožku diagnostikovať a odporučiť vhodné prípravky GERnétic na domácu starostlivosť. Ak ešte nepoznáte krém Synchro, určite ho vyskúšajte. Tento sofistikovaný krém s vyváženým komplexom vitamínov, minerálov, stopových prvkov a aminokyselín dokonale harmonizuje fyziologické funkcie pokožky a rýchlo jej vracia jej prirodzenú funkciu.

 

Zdroj: Kozmetika GERnétic, www.gernetic.cz