Home / Kozmetika  / Pôvod pigmentových škvŕn

Pôvod pigmentových škvŕn

Pigmentové škvrny predstavujú - niekedy ešte pred vráskami - jeden z prvých markerov veku. Preto sa 1/3 estetických medicínskych výkonov týka liečby pigmentových škvŕn a znamienok po akné.   Problém je v tom, že pigmentových škvŕn nie

Pigmentové škvrny predstavujú – niekedy ešte pred vráskami – jeden z prvých markerov veku. Preto sa 1/3 estetických medicínskych výkonov týka liečby pigmentových škvŕn a znamienok po akné.

 

Problém je v tom, že pigmentových škvŕn nie je jeden, ale hneď niekoľko. Tie majú odlišný pôvod. Takže starecké alebo solárne lentigo, bežne nazývané „slnečné škvrny“, je samozrejme spojené s nadmerným UV žiarením, ale aj s genetickou predispozíciou. To isté platí pre efelidy (alebo pehy), ich príčina je najskôr genetická a UV lúče ich potom zosilňujú. Čo sa týka pozápalových alebo jazvových hyperpigmentácií, sú spôsobené buď akné, alebo kožnými léziami (estetickými alebo medicínskymi zákrokmi) a podobne ako iné typy škvŕn sa zvyšujú vplyvom UV žiarenia a niektorých liekov. Čo sa týka tehotenskej masky (alebo melazmy), za jej vzhľad sú zodpovedné hormóny spojené s UV žiarením. Pigmentové škvrny sú teda vzhľadom na svoju rôznorodosť a pôvod ťažko liečiteľným problémom, ktorý sa neustále opakuje.

 

V článku sa dozviete:

NAJČASTEJŠIE OPAKUJÚCE SA PIGMENTOVÉ VADY A ICH PRÍČINY

AKO VZNIKÁ PIGMENTOVÁ ŠKVRNA?

AKO LIEČIŤ PIGMENTOVÉ ŠKVRNY?

NOVÝ SPÔSOB LIEČBY PIGMENTOVÝCH ŠKVŔN

AKO LIEČIŤ MELASMU?

https://www.lne.sk/predplatne/