Home / Kozmetika  / Anti-inflammaging, nová stratégia proti starnutiu

Anti-inflammaging, nová stratégia proti starnutiu

Škodlivé účinky oxidačného stresu na pokožku už poznáme. Laboratóriá teraz identifikovali ďalšieho veľkého vinníka zrýchleného starnutia pokožky: zápal.   ČO JE INFLAMMAGING?   Fenomén zápalu si netreba zamieňať so zápalom, ktorý je normálnou a prospešnou obrannou reakciou nášho tela.

Škodlivé účinky oxidačného stresu na pokožku už poznáme. Laboratóriá teraz identifikovali ďalšieho veľkého vinníka zrýchleného starnutia pokožky: zápal.

 

ČO JE INFLAMMAGING?

 

Fenomén zápalu si netreba zamieňať so zápalom, ktorý je normálnou a prospešnou obrannou reakciou nášho tela. Vzniká vtedy, keď sa do nášho tela dostane cudzí a potenciálne nebezpečný prvok. Lokálne sa prejavuje začervenaním sprevádzaným teplom, opuchom, niekedy až horúčkou. Toľko prvkov, ktoré nám umožňujú vyjadriť, že imunitný systém reaguje najskôr snahou zničiť agresora, potom cielenejším spôsobom čo najrýchlejšie napraviť škody spôsobené týmito útočníkmi.

 

Na druhej strane chronický zápal prebieha potichu a bez skutočných viditeľných symptómov, preto sa mu v USA hovorí „tichý zabijak“. Môže sa zovšeobecniť v celom tele, zákerne napáda tkanivá, čo vedie k poklesu imunitnej obrany, ktorá je v tomto každodennom boji vyčerpaná. Práve tento chronický zápal je pôvodcom ochorení so zápalovou zložkou (artritída, astma, syndróm dráždivého čreva, najmä autoimunitné ochorenia). Presnejšie povedané, je zodpovedný za zrýchlené starnutie, najmä v pokožke, ktorá sa už nedokáže správne opraviť.

 

Aké sú príčiny?

Aké sú riešenia v estetike?

Čo je expozóm?

Všetko sa dočítate  v 2. čísle magazínu LNE 🙂

Predplatné magazínu: https://www.lne.sk/predplatne/