Home / Kozmetika  / Ošetrenia prispôsobené dobe – Sesderma

Ošetrenia prispôsobené dobe – Sesderma

  maximálny prínos, minimálny počet stretnutí Časy pandémie overili fungovanie trhu s krásou. Najlepšie sa darilo kozmetičkám, ktoré si budovali pevné vzťahy so svojimi klientmi a vedeli im poskytnúť multidimenzionálnu starostlivosť. Také, na ktoré sa nezabudne hneď

 

maximálny prínos, minimálny počet stretnutí

Časy pandémie overili fungovanie trhu s krásou. Najlepšie sa darilo kozmetičkám, ktoré si budovali pevné vzťahy so svojimi klientmi a vedeli im poskytnúť multidimenzionálnu starostlivosť. Také, na ktoré sa nezabudne hneď po odchode zo salóna. Holistická kozmetológia predpokladá, že vzhľad pokožky je výsledkom rôznych faktorov vyplývajúcich z rovnováhy celého organizmu, ako z rovnováhy psychickej, tak i – ako by niektorí povedali – duchovnej. Kozmetička pracujúca v holistickom duchu tak musí mať vhodné nástroje a kompetencie.

 

Profesionálny servis

V tomto druhu práce je veľmi cenná interdisciplinarita a rozširovanie znalosti odborov, ktoré sú rozhodujúce pre vplyv na stav pokožky: dermatológia, endokrinológia, dietetika, farmakológia, laboratórna diagnostika, psychológia, fyzioterapia, chémia a oveľa viac. Nejde o prekračovanie svojich právomocí, ale o povedomie fyziológie pokožky, vedomosti zásad fungovania toho neobvyklého systému prepojených nástrojov, akým ľudské telo je a schopnosť využiť príležitosti, ktoré trh ponúka. Vďaka vedomostiam sú kozmetičky schopné vykonávať vyčerpávajúce konzultácie so svojimi klientmi tak, aby sa dôkladne oboznámili s kondíciou ich organizmu a očakávaniami vedúcimi k činom, aby poznali skutočné príčiny svojich kožných problémov. Takýto prístup buduje dôveru a stáva sa základom dlhodobej spolupráce, kozmetičke zas garantuje väčšie uspokojenie z práce a zabezpečuje lepšie výsledky ošetrení.

 

Plán ošetrení

V súčasnej dobe takýto prístup dáva ešte väčší zmysel, pretože zákazníci sú často znepokojení návštevami salóna a ešte viac potrebujú múdreho sprievodcu. Pre salóny je vhodná príležitosť preukázať sa dôkladným plánom domácej starostlivosti a zvyšovať zisky z predaja maloobchodných výrobkov. Pravidelné návštevy salóna sú dnes často nemožné, preto domáca starostlivosť prekvitá a pre niektorých klientov má relaxačný účinok. Keďže sú návšteva kina, opery, koncertov alebo relax v spa pozastavené, domáce rituály starostlivosti sú dôležitým bodom na zozname vecí, ktoré robíme špeciálne „pre seba“. Pre kozmetičky sa toto ukázalo byť ako veľmi prospešné, pretože vďaka individuálne vybranej domácej starostlivosti sa môže zlepšiť efekt ošetrení zákazníka v salóne. Niekedy je toto dokonca nevyhnutnosť, pretože nedostatok takéhoto plánu môže znižovať výsledky aj toho najlepšieho ošetrenia, ako napríklad depigmentácia alebo ošetrenie proti akné. Kozmetička, ktorá dobre pozná fyziológiu kože a svojich zákazníkov, a takisto produkty, s ktorými pracuje, sa môže rozhodnúť ako, a či upraviť protokol ošetrenia, aby sa klient mohol radšej tešiť z návštevy v salóne bez ujmy na svojej pleti. Kozmetička tiež môže obohatiť domácu starostlivosť o ďalšie prvky, budujúc prospešné a príjemné rituály pre klientov, napr. používanie ampulky, masky alebo prípravky s rôznymi koncentráciami retinolu. Mediderma má naozaj širokú škálu produktov, ktoré vám umožňujú čeliť výzvam domácej starostlivosti dokonca aj v ťažkých časoch.

 

Autor: Anna Parzychowska-Parol

Mgr v kozmetológii a histórii umenia, propagátorka holistickej kozmetológie, lektorka, majiteľka Štúdia KOS.