Home / Kozmetika  / O UNIKÁTNYCH ÚČINKOCH IKONICKÉHO PRODUKTU OD INSTITUT ESTHEDERM

O UNIKÁTNYCH ÚČINKOCH IKONICKÉHO PRODUKTU OD INSTITUT ESTHEDERM

O UNIKÁTNYCH ÚČINKOCH IKONICKÉHO PRODUKTU OD INSTITUT ESTHEDERM, ALE AJ O ĎALŠÍCH ZBRANIACH V BOJI SO STARNUTÍM, KTORÉ PORTFÓLIO TEJTO KOZMETIKY PONÚKA, SME SA ROZPRÁVALI SO ŠKOLITEĽKOU ZNAČKY IVETOU VAGOVOU. Jedným z kľúčových  produktov značky Institut

O UNIKÁTNYCH ÚČINKOCH IKONICKÉHO PRODUKTU OD INSTITUT ESTHEDERM, ALE AJ O ĎALŠÍCH ZBRANIACH V BOJI SO STARNUTÍM, KTORÉ PORTFÓLIO TEJTO KOZMETIKY PONÚKA, SME SA ROZPRÁVALI SO ŠKOLITEĽKOU ZNAČKY IVETOU VAGOVOU.

Jedným z kľúčových  produktov značky Institut Esthederm je špeciálna voda  v spreji Cellular Water Mist, ktorá avizuje rovnaké účinky ako sérum. Odporučili by ste ju namiesto séra alebo ako ďalší krok v starostlivosti?

Bunková voda je základným patentom Institut Esthederm a nachádza sa takmer vo všetkých našich produktoch. Nie je to obyčajná destilovaná ani termálna voda. Je identická s vodou v našich bunkách, ktorá zabezpečuje ideálne prostredie pre pokožku. Odporúčam ju aplikovať v rámci beauty rutiny na odlíčenú pleť pred sérom, krémom či maskou, pretože pomáha ľahšej penetrácii aktívnych látok a zintenzívňuje ich účinok. Môžete však po nej siahnuť aj kedykoľvek cez deň na okamžitú hydratáciu a fixáciu mejkapu.

 

V čom vidíte najväčšie prednosti Cellular Water Mist pre pleť?

Je unikátna, a tak sa ľahko môže stať návykovou. Každodenným používaním je totiž pokožka čoraz krajšia a zdravšia. Potrebnú dávku hydratácie jej dodáva kyselina hyalurónová s nízkou molekulárnou hmotnosťou. Až 80 percent starnutia pleti spôsobujú voľné radikály, s ktorými sa bunky každý deň stretávajú, následne sú poškodzované a napokon odumierajú. L-karnozín, kyselina citrónová a hypotaurín však zabezpečujú silnú antioxidačnú ochranu pleti. Cellular Water Mist tiež stimuluje energetický metabolizmus kožných buniek, vďaka čomu si pokožka ľahšie poradí s prípadnými dysfunkciami ako dehydratácia, citlivosť, mazotok či starnutie. Chráni ju tiež pred vonkajšími agresormi tým, že rešpektuje mikrobióm ochrannej kožnej bariéry a posilňuje jej prirodzenú obranyschopnosť.

 

Je Cellular Water Mist vhodná pre akýkoľvek typ pleti?

Áno, aj pre tú najcitlivejšiu. Je totiž stopercentne biomimetická, čiže zložením obsahuje aktívne látky, ktoré naša pokožka pozná.

 

Aké prípravky by ste odporučili žene, ktorá zatúži po omladení pleti?

Značka Institut Esthederm má ekobiologický prístup k omladzovaniu pokožky, čo ju robí výnimočnou. Najskôr odporúčam spomínanú Cellular Water Mist. Následne je dôležité zabezpečiť hydratáciu pokožky s intenzívnym produktovým radom Hyaluronic. Vďaka obsahu troch typov molekúl kyseliny hyalurónovej stimuluje tvorbu kolagénu a elastínu. V závislosti od aktuálneho stavu a potrieb pokožky odporúčam produkty s repairovou technológiou Derm Repair, Activ Repair či Lift & Repair. Náš prémiový produktový rad Excellage obnovuje bunkovú komunikáciu. Domáca antiage starostlivosť je dôležitá na každodenné „trénovanie“ pleti, no výnimočný efekt dosiahnete len v kombinácii s profesionálnym omladzujúcim kozmetickým ošetrením v niektorom z našich salónov.

Kozmetika Institut Esthederm je známa predovšetkým ako salónna. Znamená to, že si ju môžeme dopriať len v niektorom zo salónov?

Kozmetika Institut Esthederm je profesionálna holistická značka, ktorá má vo Francúzsku viac ako 40-ročnú históriu. Zameriava sa na krásu, aj na zdravie pokožky, a preto ju môžete nájsť nielen v kozmetických salónoch, ale aj v partnerských lekárňach a autorizovaných e-shopoch na Slovensku.

 

Týmto všetkých pozývam na našu novú stránku http://www.institutesthederm.sk, kde nájdete aktuálny zoznam salónov a predajných miest na Slovensku.