Home / Manažment  / NÁVRAT DO BEŽNÉHO ŽIVOTA

NÁVRAT DO BEŽNÉHO ŽIVOTA

INŠPIRATÍVNE SVEDECTVO Pretože napriek všetkému, čo sa stalo, musíte zostať aktívne, pozitívne a priniesť dôkazy o svojom vodcovstve. Ale tiež, pretože občas máte zlú náladu alebo ste depresívna (a je to pochopiteľné), mohlo by to byť veľmi komplikované.

INŠPIRATÍVNE SVEDECTVO

Pretože napriek všetkému, čo sa stalo, musíte zostať aktívne, pozitívne a priniesť dôkazy o svojom vodcovstve. Ale tiež, pretože občas máte zlú náladu alebo ste depresívna (a je to pochopiteľné), mohlo by to byť veľmi komplikované. Preto skúmame tie krátke okamihy plné emócií a obzvlášť krásnych inšpirácií, ktoré vám pomôžu pri naštartovaní a posunutí sa čo najvyššie!

 

Pre všetkých bol príkaz štátu veľmi jasný: „Nemôžete pracovať. Kozmetičky v salónoch, kúpeľoch alebo klinikách, nezávislí tréneri, všetci ste dotknutí, pretože tieto povolania sa považujú za menej podstatné!“

Od tohto oznámenia nastalo skutočné zemetrasenie, ktoré zasiahlo všetky kozmetičky. Oznámenia a ich zrušenia sa navzájom striedali a pre všetkých bolo viac ako nevyhnutné zistiť ako ďalej v našej profesii. Išlo o otázky týkajúce sa bánk, pomoci, zamestnancov, nájomného, platených dovoleniek, odvodov, poistenia. Všetky tieto informácie bolo potrebné objasniť. Na odpovede sme netrpezlivo čakali.

Bolo to ťažké obdobie, ktorým sme prešli.

 

A čo zajtra?

Rovnako ako vy, aj ja si myslím, že zajtra – v budúcnosti, o ktorej dúfam, že nastane čoskoro, sa budeme musieť odraziť. Rýchlo sa prispôsobiť novým podmienkam, zorientovať sa a nájsť pozitíva, ktoré nám prinesú výnimočnosť.

Okolo nášho povolania sa vytvoril úžasný reťazec solidarity a som presvedčená, že nás to zmenilo. Áno, ale tento test nás naučil niečo nepochybne potrebné, čo sa ja osobne snažím dlho integrovať: nestálosť akýchkoľvek vecí…

Ak je však vždy prioritou vaša aktivita, nemali by ste byť závislá na pomalej štátnej pomoci.

Budeme stáť pri vás, aby sme vám pomohli zažiariť v novom svetle, aby ste zlepšili svoju budúcnosť a aby sme sa dostali z problémov hľadaním nových riešení a prijímaním nových výziev.

Buďme pripravené ukázať silu celej našej siete. Odolnosť je o prekonaní seba, o prestavbe seba samého.

Ak chcete stavať zajtra, musíte premýšľať o svojich potrebách a vašej schopnosti dostať sa späť k svojim základom: to je to, čo chcete!  Ak sa chcete z toho dostať, potom si stanovte prostriedky: inovatívne školenie (máme ich veľa!), vymaľujte kabínu na veselšiu farbu, pozvite svoje zákazníčky, aby oslávili to, že sú konečne slobodné…!

Dôvera v budúcnosť a dôvera vo vaše povolanie je dôležitá. Vaši zákazníci vás v potrebujú viac ako kedykoľvek predtým!

Moja rada: 

– Zostávajte neustále v kontakte so zákazníkmi bez toho, aby ste pôsobili rušivo, pošlite im sympatické a empatické správy, nie komerčné, na tie teraz nie je čas!

– Na svojich stránkach FB oznámte, aké  skvelé ošetrenia máte pripravené a že budete ešte efektívnejšie ako predtým, ak je to ešte možné!

Zachovajte si nádej a starajte sa o seba.

 

PRÍLEŽITOSŤ K ODSTUPU KVÔLI LEPŠEJ PRÍPRAVE NA BUDÚCNOSŤ

 

 

Keď predseda vlády oznámil zatvorenie všetkých miest prístupných verejnosti, mala som pocit, že svojich klientov opúšťam. Zároveň sa mi však uľavilo, lebo som si povedala, že ich ochránim a nebudem zodpovedná za prípadný prenos vírusu. Potom prišli otázky týkajúce sa činnosti: Ako budem riešiť objednávky a školenia, ktoré som si naplánovala? Ako vyriešim svoje splátky? Mám dosť hotovosti?…

Z jedného dňa na druhý sa moje dni úplne obrátili hore nohami. Ako teda zorganizovať a udržať si zdravý úsudok, odborne povedané, bez toho, aby sme sa obávali tejto koronavírusovej krízy?  V rámci našej profesie sa organizuje vynikajúca vzájomná pomoc a šíria sa rôzne praktické informácie: užitočné odkazy, formuláre , informácie a súbory z Úradu verejného zdravotníctva a pod. . Redakcia Les Nouvelles Esthétiques na svojej webovej aj Facebookovej stránke tiež ponúkla aktuálne číslo online, aby predstavila svoj časopis aj tým, ktorí si ho nepredplatili a denne vydávala nové, odborné články svojich partnerov, s ktorými sa každý deň s potešením mali možnosť kozmetičky stretnúť.

Vyskytli sa určité obavy, preto som sa rozhodla, čo najlepšie využiť túto konkrétnu situáciu. Ľutovala som, že som nemala čas robiť určité veci, a teraz sa mi na to príležitosť sama ponúka.

Potom veľmi rýchlo nastala akcia – reakcia.

 

Záznamy zákazníčky

Na profesionálnej úrovni som sa najskôr rozhodla detailne aktualizovať celé záznamy o zákazníčkach. Aktualizovala som adresy a vložila som do nich najnovšie informácie, ktoré mi moje zákazníčky poskytli, robila som to každý deň, keďže teraz nebolo čo odkladať. Je to tiež príležitosť pre mňa nezabudnúť na narodeniny mojich zákazníčok. Napriek týmto osobitným okolnostiam im e-mailom posielam svoje pekné myšlienky a blahoželania k tomuto sviatočnému dňu a venujem im trochu pozornosti, ktorú môžu využiť v lepších časoch. Je to pre mňa príležitosť ukázať im, že na nich nezabúdam.

 

Plánovanie a poradenstvo 

Rovnako som pokračovala v plánovaní a poslala som správu všetkým zákazníčkam, ktoré mali naplánované ošetrenie, aby som sa o nich dozvedela ich novinky a/alebo im poskytla personalizované rady či odpovede na ich otázky.

 

Karta ošetrení 

Využila som tento čas uväznenia aj na to, aby som zhodnotila svoje služby a určila tie, ktoré najlepšie fungujú, a tie, ktoré fungujú menej dobre. Zistila som, ako ich môžem viac zdôrazniť: prišla mi na um myšlienka ponúknuť niečo nové, „šťastnú hodinu“, darček k narodeninám, ale možno aj možnosť prehodnotiť popis, ktorý nebol dostatočne atraktívny, a zamyslieť sa nad radami poskytnutými v súvislosti s touto službou.

 

Školenia a komunikácia

Tiež som si vzala čas na zhodnotenie školení, ktoré chcem absolvovať, a na premýšľanie o nových službách, ktoré ponúkam. Potom je tu otázka definovania mojej komunikácie a zavedenia stratégií pre každú z nich. Pracujem na ponuke nových produktov a služieb, beriem svoje pracovné materiály, čítam si články z časopisu Les Nouvelles Esthétiques a rozpamätávam sa na svoje dojmy a pocity počas absolvovaných školení, aby som zostavila opisy, ktoré by boli úprimné a atraktívne.

Potom príde čas komunikačnej podpory. K tejto téme, ktorá je zahrnutá v mojom zozname, patrí úplné prerobenie mojej webovej stránky.

 

Moja rada 

Na profesionálnej úrovni je táto kríza príležitosťou urobiť krok späť od vašich činností a pozrieť sa na rôzne aspekty. Príliš často máte v rukách opraty… Využite tento čas na život v „tu a teraz“, obhliadnite sa späť do minulosti a lepšie sa pripravte na budúcnosť. Pripravte sa na to, že sa situácia zlepší, konajte ako ja a zapojte sa do režimu vodcovstva!

 

 

BUĎTE LÍDROM

 

 

Akčná ponuka

Rovnako sa vyhnite propagačným akciám, ponukám alebo iným zľavám po opätovnom otvorení! Prečo? Po dvoch mesiacoch karantény budú vaše zákazníčky potrebovať vaše služby a navyše už dva mesiace nemíňali takmer nič alebo míňali málo! Buďte im teda vďačná, odmeňujte ich lojalitu vďaka osobnej pozornosti, ale žiadne systematické a bezohľadné zľavy! Pretože po tomto období karantény a straty aktivity vy ste tou osobou, ktorá bude potrebovať peniaze! Okrem toho bude potrebné oživiť celé hospodárstvo, všetci si toho budú dobre vedomí!

Drahá kolegyňa, ovládnite svoj život a svoje podnikanie, buďte vodcom, zostaňte optimistická, sme predsa nažive!

 

Vyhrňte si rukávy, aby ste sa efektívnejšie predstavili a jasnejšie zažiarili!

Jedna z vás  : Mgr. Ildikó Drgoňová