Home / Kozmetika  / Slnko ako životabudič

Slnko ako životabudič

Slnko je zdrojom dobrej nálady, ale aj životne dôležitého vitamínu D. Na jednej strane nám prináša príjemné pocity a vyplavuje hormóny štastia endorfíny, no tej druhej dokáže napáchat množstvo škôd. S opalovacími prípravkami Institut Esthederm sa však slnecného žiarenia nemusíte obávat.

Slnko je zdrojom dobrej nálady, ale aj životne dôležitého vitamínu D. Na jednej strane nám prináša príjemné pocity a vyplavuje hormóny štastia endorfíny, no tej druhej dokáže napáchat množstvo škôd. S opalovacími prípravkami Institut Esthederm sa však slnecného žiarenia nemusíte obávat. Pomocou nich totiž získate prirodzené opálenie aj vysokú ochranu. A vyberie si naozaj každý.

Posvieťte si na slnko

Slnečné žiarenie sa skladá z infračerveného svetla, viditeľného svetla a ultrafialového svetla – sem patria napríklad UVA a UVB žiarenie, ktoré majú najväčší vplyv na našu pokožku. UVB žiarenie má na svedomí jej začervenanie, spálenie, prehlbuje vrásky, poškodzuje pokožku a je zodpovedné aj za vznik rakoviny kože. Jeho zastúpenie v celkovom spektre slnečného žiarenia však predstavuje len 0,5 percenta. UVA žiarenie zastupuje 98 percent ultrafialového svetla a spôsobuje pigmentové škvrny, vrásky, alergie, predčasné starnutie kože a tiež rakovinotvorné bujnenie.

Vylaďte výber

Institut Esthederm ponúka dva rady prípravkov na opaľovanie. Zjednodušene by sa dalo povedať, že vyberať si môžete z oranžového a bieleho radu. Aby ste sa správne rozhodla, ktorý rad je pre vás vhodný, musíte dobre poznať svoju pokožku. Ak sa opálite rýchlo a bez problémov, je pre vás ideálny oranžový rad. Ten posilňuje opálenie, zároveň chráni pred škodlivosťou UV žiarenia, ale aj vznikom vrások a predčasným starnutím. V prípade, že vaša koža reaguje na slnečné lúče precitlivelo, máte slnečnú alergiu, ľahko sa spálite alebo trpíte pigmentovými škvrnami,  je pre vás vhodný biely rad, ktorý je určený na oslabenú pokožku. Koriguje totiž slnečné alergie a zabraňuje tvorbe pigmentových fľakov. Čo však majú oba rady spoločné je, že spoľahlivo chránia pleť a poskytujú jej vysokú ochranu bez podráždenia.

Opaľujte sa bezpečne

Na slnečných produktoch Institut Esthederm nenájdete údaj o výške faktoru SPF. Prečo? Faktor SPF totiž vyjadruje len ochranu pred UVB žiarením, zatiaľ čo produkty Esthederm chránia pred celým spektrom slnečného žiarenia.

SPF ochrana poskytuje len informáciu o tom, za ako dlho sa na slniečku pokožka spáli. Nevypovedá však nič o ochrane pred ďalšími lúčmi, ktoré na nás dopadajú zo slnka a majú vplyv na stav našej pleti.

Ochranu vo forme chemických a minerálnych filtrov pred UVBUVA žiarením samozrejme produkty Institut Esthderm majú. Naviac sú však obohatené o ďalšie dva dôležité patenty. GLOBAL CELLULAR PROTECTION poskytuje ešte silnejšiu ochranu bunkovej DNA a posilňuje prirodzené obranné mechanizmy v pokožke, zatiaľ čo ADAPTASUN posilňuje tvorbu a distribúciu pigmentu a podporuje prirodzené a zdravé opálenie.

 

SPOLOČNOSŤ NAOS  SA ZAVIAZALA K REŠPEKTOVANIU ŽIVOTA A VODNÝCH EKOSYSTÉMOV

INSTITUT ESTHEDERM je značka postavená na princípe ekobiológie. Prístup, ktorý je v srdci všetkých značiek spoločnosti NAOS, ktorý rešpektuje kožný ekosystém a podporuje jeho zdravie. Dlhodobo. www.naos.com