Home / Vizáž  / ONLINE GATSBY PARTY

ONLINE GATSBY PARTY

Niektoré módne trendy sú natoľko jedinečné a zaujímavé, že sa opakovane vracajú. Búrlivé dvadsiate roky patria presne do tejto kategórie. Klasika je klasika, ale patrí sa do nej zamiešať aj trochu moderny.  14. júna 2021 sa uskutočnilo vyhodnotenie online

Niektoré módne trendy sú natoľko jedinečné a zaujímavé, že sa opakovane vracajú. Búrlivé dvadsiate roky patria presne do tejto kategórie. Klasika je klasika, ale patrí sa do nej zamiešať aj trochu moderny.  14. júna 2021 sa uskutočnilo vyhodnotenie online súťaže v líčení na tému  “GATSBY PARTY“, ktorá sa po prvýkrát uskutočnila v online priestore. Súťažiaci nový formát zvládli bravúrne, súťaž prebehla bez problémov a poznáme už aj víťazov, ktorí získali zaujímavé vecné ceny.

20.roky získavajú množstvo fanúšikov a to najmä kvôli filmu Veľký Gatsby. Ľudia sa inšpirujú líčením z týchto čias, módou, módnymi doplnkami, účesmi, hudbou, proste všetkým. Zvlnený krátky bob, oči orámované tmavou linkou a tmavé ústa indikovali, že žena bola moderná, slobodná a kráčala s trendmi.

Veľký Gatsby a „flapperky“

„Flapperky“ predstavujú typické ženy tejto doby, krásne, noblesné, moderné, samostatné, s krátkym účesom a typickou cigaretou v ruke. Typické „flapperky“ vlastnia neodmysliteľné doplnky dvadsiatych rokov – veľa flitrov, strapce, hodvábne pančuchy, šaty s nízkym pásom, i mužské prvky. Blahobytný Gatsby rád ocení elegantnú dekadenciu, extravagantné doplnky, či opulentné šperky. Nemôže však chýbať ani typický make-up – čerešňovo červené pery, široké očné linky a trblietavé očné tiene.

 

ONLINE GATSBY PARTY

V marci tohto roku bola vyhlásená ONLINE súťaž Beátou Kozmérovou, majiteľkou Beauty Garden Kozmetického salónu v Dunajskej Strede.

Úlohou súťažiacich bolo zhotoviť fotografiu ( termín: 23.3 – 30.5), na ktorej bude nalíčená modelka na tému: GATSBY PARTY. Prihlásilo sa 28 súťažiacich v dvoch kategóriách:

  • dospelí – 13 súťažiacich (nadstavbové stúdium je zaradené do kategórie dospelí)
  • študenti – 15 súťažiacich (študenti stredných odborných škôl)

 

„V 20. rokoch bolo mimoriadne populárne slonovinovo bledé sfarbenie pokožky, preto sa začiatkom tejto éry štedro používal bledý púder. Neskôr sa odtieň púdru viac prispôsoboval prirodzenej farbe pleti. Rúže sa pohybovali v odtieňoch malinovej, oranžovej, ružovej. Od polovice 20. rokov boli populárnejšie výrazné a tmavšie odtiene, ako tmavo červená, hnedo červená, alebo slivková, pričom na konci tejto dekády sa zasa uprednostňovali jemnejšie farby. Líčenie očí v 20. rokoch bolo výraznejšie. To sa dosahovalo orámovaním oka čiernou linkou, ktorá sa potom rozmazala „do stratena“. Pohyblivé viečka sa potom nalíčili šedým očným tieňom. Okrem šedej bola v tých časoch moderná aj zelená, alebo tyrkysová. Aby oči ešte viac vynikli, samozrejmosťou bola čierna riasenka. Obočie si ženy v 20. rokoch nechávali tenké, ale zvýrazňovali ho čiernou, alebo tmavo hnedou ceruzkou.“

 

 

Milé kozmetičky, vizážistky, študenti, pedagógovia,

 

ďakujeme všetkým za účasť v online súťaži líčenia na tému  GATSBY PARTY. Bola to vaša účasť na tomto virtuálnom podujatí, ktorá pomohla, aby bol nezabudnuteľný a zaujímavý. Úprimne si vážime Vaše odhodlanie a čas, ktorý ste venovali tejto súťaži. Celý náš organizačný tím je hrdý na talentovaných, aktívnych ľudí . Pokračujte v dobrej práci a my vás vždy podporíme. Veríme, že sa do podobných projektov zapojíte aj v budúcnosti.

 

Poďakovanie patrí všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom priložili ruky k dielu, investovali svoj čas a úsilie do prípravy a to pedagógom, majsterkám odborného výcviku, súťažiacim, modelkám a celému tímu , ktorí hodnotili súťaž.

 

 

Tohtoroční víťazi online súťaži v líčení na tému “GATSBY PARTY” sú:

 

Kategória Študenti:

  1. Aneta Jurišová

Stredná odborná škola obchodu a služieb , Čadca

2. Rebeka Szakács

Stredná odborná škola informatiky a služieb s VJM, Dunajská Streda

 

3. Františka Vajzerová

Stredná odborná škola dopravy a služieb, Nové Zámky

 

  1. Tamara Volfová

Stredná odborná škola dopravy a služieb, Nové Zámky

 

  1. Barbara Szabová

Stredná odborná škola informatiky a služieb s VJM, Dunajská Streda

 

  1. Natália Olejčeková

Stredná odborná škola dopravy a služieb, Nové Zámky

 

Kategória Dospelí:

  1. Karina Illésová

 

 

2. Bianka Bindicsová

 

3. Kristína Tomovičová

 

 

4. Adriana Nagyová Agh

 

5. Mgr. Anikó Méry

 

6.Adriána Tánczosová

 

The Best ONLINE – divácke hlasovanie v online priestore FB:

Kristína Tomovičová

 

Sponzormi súťaže sú:

Beauty Garden Kozmetický Salón Dunajská Streda

Charlotte Kosmetik und Fußpflege Privatschule

Les-nouvelles esthétiques slovenské vydanie

Gábor Gibbo Art

Esztétika KFT. – Csaba Harmati

 

 

Odborná porota:

Sarolta Bubori – Charlotte Kosmetik und Fußpflege Privatschule, Wien

Bc. Helena Vargová – majsterka odborného výcviku odboru Kozmetik, Nové Zámky

Beáta Kozmérová – majiteľka Beauty Garden Kozmetický Salón, Dunajská Streda

Mgr. Ildikó Drgoňová – kozmetička, šéfredaktorka magazínu LNE Slovensko

Gábor Gibbó Kiss – fotograf, Gábor Gibbo Art