Home / Kozmetika  / 8 ZÁSAD inšpirovanej kozmetičky!

8 ZÁSAD inšpirovanej kozmetičky!

To, čo sa považovalo za „Wow!“, dnes už vytvára jednoduché „Ah

To, čo sa považovalo za „Wow!“, dnes už vytvára jednoduché „Ah …“, ktoré skrýva vystrašené „has been“. Musíte neustále hľadať nové nápady na zlepšenie zákazníckeho zážitku? Áno, ale ako?

ARNAUD WALLETON

Pre mnohých je to o kreativite: je to buď dar z neba, alebo šanca, ktorá sa záhadne objaví… ale nemusí! Nie je v tom však žiadna mágia. Každý môže mať dobré nápady a inovovať… A dokonca viem, že schopná osoba dokáže v tejto veci prekonať ostatných: je to agilná kozmetička, ktorá dodržiava týchto 8 základných princípov!

Čo keby ste to robili ako ona?

PRINCÍP # 1
Keď sa kozmetika vyvíja, kozmetička nemôže stáť

Ak v našom priemysle a v dnešnom svete existuje jedna konštanta – tou sa všetko mení!

Neustále sme svedkami zrodenia nových konceptov, vývoja techník podľa obmedzení a príležitostí, poklesu postupov, ktoré sa predtým považovali za večné.

Konkurencia, legislatíva, potreby zákazníkov, správanie spotrebiteľov a tímov, protokoly ošetrenia, technologické inovácie, či digitálna revolúcia obracajú každodenný život kozmetického salónu hore nohami… a zvyšujú jeho podiel na ďalších peripetiách.

Preto je dôležité pamätať na to, že keď sa štruktúra otriasa v základoch, máte na výber tri alternatívy:

1. „Umrieť“, ak nedôjde k adaptácii na prostredie.

2. „Prežiť“, ak je zmena minimálna, ale aj tak sa nám podarí vyčerpať naše duševné a finančné zdroje.

3. „Rásť“, ak napriek ťažkostiam v tejto situácii vieme ukázať pokoru, spochybňovať a dosahovať inovačný proces.

Keďže je pre vás možná iba tretia možnosť, musíte vyriešiť nevyhnutné: keď „sa prostredie pohne, najväčším rizikom je nakoniec to, že sa nič nestane!“.

# Myšlienka1naTestovanie

V tomto bode to bude myseľ, ktorá sa odlišuje… a potom sa budete musieť zapojiť do vnútorného boja: boja proti svojim obavám, svojim osobným brzdám a obmedzujúcim presvedčeniam. Strach zabil oveľa viac nápadov ako samotné zlyhanie!

Aby ste sa cítili pohodlne v týchto nepríjemných situáciách, budete sa musieť trénovať: rozvíjať svoje sebavedomie, nájsť odvahu pokúsiť sa, vytvoriť si vlastnú energiu, múdro si zvoliť svoje okolie, vyskúšať, zlyhať, naučiť sa.

Doprajte si iba jeden strach: strach z toho, že sa ocitnete v rovnakej situácii za jeden, dva alebo päť rokov, a popremýšľať, prečo ste sa nepohli!

 

Prečítajte si celý článok v magazíne LNE 1/2020

https://www.lne.sk/predplatne/