Táto procedúra je často prezentovaná ako nevďačná, málo rentabilná a rýchlo zabudnuteľná pri nových technikách trvalej epilácie. Epilácia voskom však ešte nepovedala svoje posledné slovo...

 autor: Muriel PICARD

V súčasnosti skutočná voľba zmyslov

Tak ako nikdy predtým sa dnes rozlišuje medzi rôznymi voskami a tie môžu byť pre zákazníčku kľúčové. Výrobcovia voskov špecializujúci sa v tejto oblasti to pochopili a odteraz ponúkajú čoraz viac sofistikovanejšie prípravky. Aký je ich zámer? Zmeniť epiláciu, ktorá bola ešte včera považovaná za základ salónu, na príjemný a zmyslový moment, dotykový a čuchový zážitok. Trendom sú nové spôsoby používania, ktoré sa čoraz viac orientujú na wellness, ale aj zábavný a účinný spôsob ako zabudnúť na nepríjemný pocit pri ošetrení.

Predsudky niektorých firiem (ako Fille au Pluriel alebo Norma de Durville) viedli v vytvoreniu série parfumovaných voskov evokujúcich cestovanie a ďaleký raj s vôňami vanilky, kokosu, zeleného čaju a pod. Nie je to však len preto, že by jemné a lahodné vône šli ruka v ruke s prípravkami, ktoré rozmaznávajú pokožku. Vosky bez potencionálne alergizujúcich kolofónií sú „ľahko odstrániteľné“ pri nízkej teplote, priľnú k chĺpkom bez prilepenia a odstránia sa bez trhania, čo je obzvlášť priaznivé pre citlivú pokožku a, predovšetkým, je to veľmi pohodlné. Taktiež nájdete ponuku „à la carte“, ktorá je prispôsobená mužským návštevníkom alebo aj procedúry zamerané na oblasť bikín (najmä u Perron Rigot) – tu si môžete splniť svoje predstavy. Rovnako sú k dispozícii aj „anti-age“ prípravky ako Cerazyme od Depilève. Sú vytvorené zo špeciálnej minerálnej živice, obohatené o hydratačné zložky a pôsobia ako maska – aktívne látky prenikajú do pokožky a jemne sa odstraňujú.

Staviť na „glamour“ pri epilácii je dnes veľmi jednoduché. Zostáva vám len vytvoriť si v salóne scénu, ktorú majú viacerí konkurenti, čím prilákate nové zákazníčky, túžiace po pohodlí a umení žiť. Výklad salónu ozdobte farebne s rôznymi evokáciami na cudzie krajiny (Ázia, prázdniny, južné moria a pod.) a pripravte si mapu, na ktorú vyznačíte pôvod depilačných voskov: ich vôňu, vlastnosti, indikácie... Môžete spresniť, či ide o vosk určený mužom, či je vhodný na prvé použitie alebo na veľmi citlivé oblasti. Veľmi jednoducho si tak získate aj mužských fanúšikov a mladých ľudí.

Príklad Júlie, kozmetičky v regióne Alpes Maritimes

„Nové parfumované vosky úplne zmenili môj pohľad na epiláciu. Ako žena som bola veľmi nadšená myšlienkou používať vosk, ktorý nielenže dobre vonia, ale zároveň mi robí pokožku jemnejšou. Vyskúšala som ho počas Kongresu a ihneď som si ho aj kúpila! Odvtedy mám u seba v salóne vždy dva-tri rôzne vosky a nechám zákazníčky, nech si spomedzi nich vyberú: morská vôňa, kokos alebo radšej vanilka? Veľmi oceňujú možnosť výberu a, navyše, ich pokožka nie je ani podráždená ani začervenaná, pretože vosky sa skutočne používajú pri nízkej teplote a sú jemné k pokožke. Ak ich raz vyskúšate, už sa nevrátite k starým voskom.“

Urobte z nej výnimočnú procedúru

Je epilácia voskom tiež takým ťahákom pre kozmetičku ako pre zákazníčku? Nie, ak berieme túto procedúru v celku. Túto cestu si zvolili mnohé salóny a wellness centrá, ktoré sa takto postavili voči politike rýchlo sa rozširujúcich nízkych cien spred niekoľkých rokov. Vďaka veľkému množstvu čoraz viac zdokonaľovaných a prispôsobených výrobkov, je „low cost“ epilácia skutočným relaxačným sedením a skrášlením pokožky pomocou sofistikovanejšieho ošetrenia.

- po pílingu na odstránenie odumretých buniek, odstránení vrastených chĺpkov a zmäkčení pokožky prichádza na rad epilácia pomocou vosku, ktorú si vyberáte v závislosti od predstáv zákazníčky, jej citlivosti pokožky, ale, v prvom rade, ide o epiláciu pri ideálnej teplote, pretože nové vosky ponúkajú dokonalú hustotu bez potreby zahrievania pri vysokej teplote.

- rovnako nevyhnutná je uvoľňujúca masáž, ktorú môžete vykonať pomocou regeneračného oleja a dezinfekčného prostriedku alebo môžete zákazníčke ponúknuť hydratačný nemastný zábal v závislosti od rôznych oblastí tela a tváre.

- a na záver špeciálna starostlivosť, ktorá zastavuje rast chĺpkov a pokožku zanecháva sviežu a zamatovo jemnú.

Cena za takéto kvalitné ošetrenie je zjavne vyššia ako za klasickú epiláciu, ale pritiahne tak ženy, ako aj mužov, pre ktorých je epilácia skúškou a ktorí sa o svoju pokožku radi starajú. Nebojte sa za túto procedúru vypýtať viac. Svojim zákazníčkam totiž ponúkate veľké plus.

 

Celý článok si prečítate v aktuálnom vydani LNE. Zaregistrujte sa na stránke www.lne.sk a získajte prístup k archívu . 

  • Beauty Derm
  • Sothys
  • Phytomer
  • Colagen
  • Millet